تخریب ساختمان

راه ابریشم » تخریب ساختمان

شرکت ما با افتخار به عنوان یکی از پیشروهای صنعت تخریب ساختمان با تجربه و مجوزهای لازم، خدمات حرفه‌ای و قانونی در زمینه تخریب ساختمان ارائه می‌دهد. تیم متخصص ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش‌های مدرن، به صورت حساس و ایمن اقدام به تخریب ساختمان‌های مسکونی، تجاری یا صنعتی می‌نماید. این فعالیت‌ها همواره با رعایت استانداردهای ایمنی و محیط زیست انجام می‌شود تا بهترین خدمات به مشتریان عزیز ارائه گردد.

تخریب ساختمان در تهران

تخریب ساختمان در تهران از کار های بسیار مهم می باشد، که بیشتر با هدف نوسازی، تعمیر یا بازسازی ساختمان انجام می شود. تخریب ساختمان در تهران شامل کلیه خدمات تخریب داخلی  ساختمان می باشد. که به صورت تخصصی توسط افراد مجرب و متخصص انجام می شود. با توجه به اینکه تخریب داخلی ساختمان در تهران یکی از خطرناک ‌ترین نوع تخریب‌ های سازه می باشد، لازم است که حتما به واسطه ی  اشخاص متخصص و دارای دانش عملیات تخریب ساختمان و با تجربه انجام شود. هرگونه خطا و اشتباه در تخریب ساختمان می‌ تواند خسارات جبران‌ ناپذیری برای سازه و حتی ساختمان ‌های مجاور آن به‌ دنبال داشته باشد.

در بسیاری از مواد  قبل از گود برداری و احداث ساختمان جدید نیاز به تخریب ساختمان قبلی و حمل کردن ضایعات بعد از تخریب به بیرون است. به طور کلی تخریب به معنای خراب کردن می باشد. ولی در علم فنی و مهندسی هر اقدامی که باعث جدا کردن مصالح، تجهیزات، تاسیسات، اعضا و اجزای سازه ای و غیر سازه ای از ساختمان یا برچیدن تمام یا قسمتی از ساختمان شود را تخریب می گویند.

کادر مجرب و متخصص راه ابریشم در تهران با داشتن بهترین افراد تخریب کار ساختمان ، تخریب ساختمان در تهران را می توانند به خوبی با موفقیت و بدون آسیب انجام دهند.

تخریب ساختمان در تهران

هزینه تخریب ساختمان

به طور کلی هزینه های هر متر تخریب ساختمان، از طرف متخصصان  محاسبه و اعلام می‌ شود. اما این هزینه برای متراژ های کوچک و یا خیلی بزرگ با توجه به تعداد کارگر تخریب ساختمان مورد نیاز و دستگاه و ابزار ها به صورت کلی محاسبه اعلام می‌ شود.

هنگامی که برای تخریب ساختمان به دنبال تخریب کار ساختمان  متخصص و با تجربه می روید، از شما متراژ ساختمان، نوع سازه، قدمت ساختمان و عمر آن را می پرسند، سپس هزینه تخریب را می گویند. بنابراین عوامل مختلفی در هزینه های تخریب وجود دارند که عبارتند از:

تخریب دستی ساختمان

استحکام و قدمت سازه

هزینه های تخریب ساختمان کلنگی و فرسوده در مقایسه با ساختمان های نوساز و محکم کمتر می باشد. هر چقدر ساختمان بافت فرسوده ‌تر و قدیمی تری داشته باشد، تخریب آن راحت‌ تر انجام می‌ شود و هزینه کمتری نیز دارد، اما هرچه یک ساختمان جدید تر و محکم تر باشد تخریب آن بسیار سخت تر است و هزینه تخریب نیز بیشتر است.

متراژ ساختمان

تخریب کار ساختمان هزینه تخریب ساختمان را متناسب با متراژ ساختمان برآورد می کند. هر چقدر متراژ یک ساختمان بیشتر باشد هزینه تخریب آن نیز بیشتر می شود.

مصالح استفاده شده در ساخمان

هزینه های تخریب ساختمانی که بر پایه آهنی ساخته شده است در مقایسه با ساختمان هایی که بتی  باشند کمتر می باشند. ساختمان های بتنی با توجه به استحکام بالایی که دارند برای تخریب آن ها به دستگاه های پیشرفته تر و انرژی بیشتری نیاز است.

تخریب کار ساختمان ممکن است از ماشین های متفاوتی برای تخریب ساختمان استفاده کند. این ماشین ها عبارتند از: لودر، بیل مکانیکی، گوی تخریب، کامیون و غیره. که با توجه به نوع ماشین استفاده شده توسط تخریب کار ساختمان و کرایه ای بودن آن هزینه ها متفاوت می باشند.

تخریب کار ساختمان با دستگاه در تهران
تخریب ساختمان با انفجار

روش تخریب

تخریب ساختمان با روش ‌های متفاوتی مانند انفجار، گوی تخریب، تخریب با بیل مکانیکی و تخریب دستی انجام می‌ شود. هر کدام از این روش ‌ها و مراحل تخریب سازه هزینه‌ های جداگانه‌ ای دارد که بهتر است پیش از انتخاب تخریب کار ساختمان به آن بسیار توجه کنید.

تعداد طبقات ساختمان

هر چقدر تعداد طبقات یک ساختمان بیشتر باشد به تجهیزات و نیروی بیشتری برای کار کردن و تخریب در ارتفاع نیاز دارد. بنابراین هر چقدر تعداد طبقات بیشتر باشد هزینه های تخریب ساختمان نیز بیشتر خواهد شد.

سهولت و رفت و آمد در محل ساختمان مورد نظر

اگر ساختمان مورد نظر در کوچه های تنگ و صعب العبور قرار داشته باشد، جابه جا کردن و بردن تجهیزات به محل ساختمان سخت خواهد بود و هزینه تخریب بیشتر خواهد بود. گاهی دسترسی به محل ساختمان به قدری سخت است که نمی ‌توان تجهیزات را به محل برد و تخریب کار ساختمان مجبور است، از روش‌ های دستی برای تخریب استفاده کند. همچنین  این که شما ساکن کجا هستید نیز بر قیمت تخریب ساختمان تاثیر می‌گذارد. برای مثال هزینه این کار در تهران بدون شک با تخریب در یک شهرستان کوچک متفاوت می باشد.

روش های تخریب ساختمان

تخریب ساختمان روش های متفاوتی دارد که تخریب کار ساختمان با توجه به عوامل و شرایط یک روش تخریب مناسب را در نظر می گیرد این روش ها عبارتند از:

روش دستی تخریب

در این روش از تخریب ساختمان، تخریب ساختمان توسط افراد صورت می گیرد و ضایعات با استفاده از ماشین ‌ها بارگیری و به خارج از فضای کارگاه برده می ‌شوند. این روش معمولا زمانی انجام می شود، که ساختمان در محلی باشد که راه ورود تجهیزات را نداشته باشد.

در این روش سرعت تخریب ساختمان پایین است و هزینه آن کم و ایمنی بالایی دارد.

تخریب کار ساختمان در تهران

روش مکانیکی تخریب ساختمان

در  این روش مکانیکی جهت تخریب ساختمان‌ های قدیمی و فرسوده از ماشین ‌آلات گفته شده مانند کامیون استفاده می‌شود. البته برای حفظ تعادلشان از وزنه ‌های مخصوصی هم استفاده می ‌شود.

برای حفاظت از اپراتور در برابر عوامل متفاوت به هنگام تخریب ساختمان باید کابین ماشین آلات شیشه ضد ضربه داشته باشد.

در صورت امکان باید سطح زمینی که ماشین آلات تخریب ساختمان روی آن حرکت می‌کنند صاف و محکم باشد.

ماشین آلات تخریب ساختمان می باستی حداقل به اندازه نصف ارتفاع ساختمان از ساختمان  فاصله داشته باشند تا در هنگام فرو ریزش و برگشتن ساختمان به راننده ماشین تخریب آسیبی نرسد.

روش مکانیکی تخریب ساختمان  برای ساختمان‌ هایی به کار برده می‌ شود که فضای اطراف آن ساختمان باز باشد

همچنین تخریب ساختمان با روش مکانیکی از بیرونی‌ ترین قسمت ساختمان شروع می شود و از بالا به پایین تخریب صورت می گیرد.

از ویژگی های این روش سرعت زیاد، هزینه بالا، ایمنی کمتر و لرزش زیاد را می توان نام برد.

در این روش برای تخریب ساختمان توسط تخریب کار ساختمان از وسایلی مانند بیل مکانیکی و گوی تخریب استفاده می شود.

روش انفجاری

در این روش با استفاده از مواد منفجره که با نظارت افراد متخصص صورت ی گیرد انجام می شود. این روش به صورت تخریب درختی و یا تخریب بر روی خود انجام می شود.

هزینه تخریب ساختمان در تهران به چه عاملی بستگی دارد؟

هزینه تخریب ساختمان در تهران توسط تخریب کار ساختمان، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مکان ساختمان یکی از عواملی است که در هزینه تخریب ساختمان در تهران نقش دارد. هزینه تخریب ساختمان در تهران یک نرخ میانگین و عمومی دارد. اما اینکه محل ساختمان شما کجا می باشد نیز در هزینه تخریب ساختمان در تهران تاثیر دارد.

 سقف ساختمان ها در تهران می تواند از نوع بتی و یا اجری و آهنی باشد. اگر سقف ها بتی باشند هزینه تخریب ساختمان بیشتر می شود.

تعداد طبقات یکی دیگر از عوامل مهم در هزینه های تخریب ساختمان در تهران است. در تهران بیشتر ساختمان ها دارای طبقات زیادی است که هزینه تخریب ساختمانی با تعداد طبقات زیاد بیشتر است.

شرکت تخریب کار ساختمان نیز یکی از عوامل موثر بر هزینه ها است. شرکت راه ابریشم یکی از بهترین شرکت ها برای  تخریب ساختمان است که با رعایت تمامی نکات مهم و اصول های تخریب، عملیات تخریب را با موفقیت انجام می دهند.

4.7/5 - (9 امتیاز)